طلوع سرخ

خون سرخ ما فلقی است که پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است . شهید آوینی
کتابخانه

پانزده دقیقه کمتر

پانزده دقیقه کمتر

شاید هم پانزده دقیقه بیشتر

با کتاب ...

خون سرخ ما فلقی است که پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است . شهید آوینی
آخرین نظرات

بینات کتاب میزان + نامه های بلوغ

پسرم، خدا را شاکر باش که رهبر امروز کشور تو، از این انس برخوردار است و از این امن سرشار. و این است که براى مبارزه با همه‏ى این‏هایى که آتش مى‏کارند، ایستاده است و نه بر شرق و نه بر غرب و نه بر جهان سوم و حتّى نه بر ملّیت ایرانى، که بر ایمان مردم و آن‏هم نه ایمان غرور، که بر ایمان به خداى واحد قهّار متّکى است. و همین است که بدون شوخى، با درک تنهایى، باید بارور شد و زایید و در متن تاریکى، باید ایستاد و نور پاشید؛ که آن درک، زاینده است و این تاریکى، خواستار نور. و از این دو نکته گذشته، مطمئن باش که براى دشمن منحرف، هیچ چیز خطرناک‏تر از انحرافش نیست. ماشینى که از

مسیر منحرف شده، اگر تو بخواهى بیش‏تر از انحرافش، مجازاتش کنى، نخواهى توانست؛ که امام صادق (ع) مى‏فرماید: «تو براى بدکار، بیش از کارش، عملى نخواهى داشت».

پسرم محمّد! تو در این زمانه و در این سرزمین- این زمانه‏ى تاریک و این زمین شلوغ- اگر بخواهى که کف حادثه‏ها نشوى و حادثه‏ساز باشى، باید بیّنات، کتاب و میزان را داشته باشى و با این سه وسیله، در تمامى جریان‏هاى فکرى و سیاسى و اجتماعى، در برابر فریب‏ها و شیطان‏ها، قائم و بر پا باشى، آن‏هم قائم به قسط و بر روى ساقه‏ها و ریشه‏هاى محکم؛ که در آیه‏ى «مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّه ...» (فتح/29)  و آیه‏ى «وَلَقَد ارْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ»، (حدید/25)  به آن اشاره رفته است.

بیّنات؛ یعنى آنچه خودش روشن است و روشن کننده‏ى دیگرى هم هست. بیّنات، آن هدایتى است که وضع تو و جهان را، رابطه‏ى تو و جهان را و مقصد تو و جهان را روشن مى‏نماید.

کتاب؛ یعنى دستورها، نوشته‏ها، فریضه‏ها و آداب و احکام، در این حرکت و در این رابطه‏ها.

میزان؛ یعنى معیارى که در انتخاب مقصد و انتخاب مکتب و در انتخاب عمل، تو را راهنما باشد و در هنگام تزاحم و درگیرى، تکالیف و فرایض و وضع تو را مشخص نماید.

کسى که این سه اصل را داشته باشد، گرفتار برخوردهاى سازمانى و حزبى و یا مرشد و مراد نمى‏شود؛ حتى با بصیرت دیگران، خودش را کور نمى‏سازد؛ که انسان از کارش، به اندازه‏ى بصیرتش بهره مى‏برد.

                        نامه‏هاى بلوغ، ص: 18

۳۰ بهمن ۹۲ ، ۲۳:۱۸ مهدی زارعی
سلام
خدا قوت
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی